| Suba_Dani_2000 a întrebat:

Salut.Am cumparat un calculator de la eMAG. Daca instalez o placa video, is pierd garantia?

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Da!

4 răspunsuri:
| Suba_Dani_2000 explică:

"GARANTIA PRODUSULUI NU ACOPERA
URMATOARELE SITUATII
• Deteriorari termice, mecanice si plastice ale produsului datorate
accidentelor, vibratiilor, intemperiilor, neglijentei in utilizare sau a altor
factori independent de Producator.
• Utilizarea produsului in conditii neadecvate (ex. Tensiune de alimentare
necorespunzatoare, impamantare inexistenta sau gresita, conectare la PC
fara impamantare, actiuni ale substantelor chimice, noxe, fum, praf sau
umiditate etc.).
• Utilizarea produsului in aplicatii ce necesita performante si calitati, altele
decat cele oferite de clasa si scopul pentru care acest produs este destinat
sau in afara specificatiilor sale tehnice.
• Nerespectarea instructiunilor de utilizare sau instalare prevazute in
manualul produsului.
• Utilizarea de baterii, surse de alimentare sau accesorii, altele decat cele
produse, aprobate sau recomandate de catre Producator.
• Schimbarea starii originale a produsului prin interventii neautorizate.
• Reparatiile efectuate pentru remedierea defectelor aparute ca urmare a
motivelor de excludere de mai sus, vor fi supuse unor costuri suplimentare
pentru piese de schimb, manopera si transport, agreate in prealabil cu
Consumatorul."

| Suba_Dani_2000 explică:

GARANTIA PRODUSULUI NU ACOPERA
URMATOARELE SITUATII
• Deteriorari termice, mecanice si plastice ale produsului datorate
accidentelor, vibratiilor, intemperiilor, neglijentei in utilizare sau a altor
factori independent de Producator.
• Utilizarea produsului in conditii neadecvate (ex. Tensiune de alimentare
necorespunzatoare, impamantare inexistenta sau gresita, conectare la PC
fara impamantare, actiuni ale substantelor chimice, noxe, fum, praf sau
umiditate etc.).
• Utilizarea produsului in aplicatii ce necesita performante si calitati, altele
decat cele oferite de clasa si scopul pentru care acest produs este destinat
sau in afara specificatiilor sale tehnice.
• Nerespectarea instructiunilor de utilizare sau instalare prevazute in
manualul produsului.
• Utilizarea de baterii, surse de alimentare sau accesorii, altele decat cele
produse, aprobate sau recomandate de catre Producator.
• Schimbarea starii originale a produsului prin interventii neautorizate.
• Reparatiile efectuate pentru remedierea defectelor aparute ca urmare a
motivelor de excludere de mai sus, vor fi supuse unor costuri suplimentare
pentru piese de schimb, manopera si transport, agreate in prealabil cu
Consumatorul.

| Suba_Dani_2000 explică (pentru Suba_Dani_2000):

Asta inseamna daca instalez o placa video sau mai mult ram isi pierd garantia?

| Bogda824636 a răspuns (pentru Suba_Dani_2000):

Da