| AndreiD781 a întrebat:

Am cumparat un gift card google play am incercat sa-l bag dar imi spune sa dau mai multe informatii, da n-am primit niciun raspuns, de 15 euro e codul. Ma poate ajuta cineva cu o rezolvare?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

De unde l-ai cumparat si cu cit? big grin

| Ana7807820 a răspuns:

1. Contul unde iti bagi codul promotional trebuie sa aiba locatia in afara Romaniei (ex: Germania, Franta). Nu e greu sa faci un cont de felul asta, cauti pe net niste locatii din Germania si ti le pui unde ti se va spune happy (daca ai luat cardul de la un centru ZebraPay din orasul tau, primesti un mail cu toate instructiunile)
2. Iti creezi profilul de plati/nu stiu cum Dumnezeu se numeste, altfel nu poti face nimic.
3. Reinscrii codul dupa ce ai facut toate astea si gata!
Eu stiu deoarece am investit peste 100 de euro in aplicatii google play.
Daca ai ALTA PROBLEMA si nu astea zise de mine, da-mi mesaj pe contul meu de TPU.

| Protegent a răspuns:

Ai intrat unde trebuie?

Deschide Magazin Play de pe telefon/tableta. Gliseaza in stanga, apoi in jos si da clic pe "Valorificati" iar apoi poti introduce codul.

Sper sa nu gresesc.