| denisTiky a întrebat:

Am dat acum 3 saptamani o comanda la pc garage care nici azi nu a venit. Ei m-au informat ca ar fi pus pachetul pe curier dar de cand mi-au spus ei treaba asta()si pana acum, inca nu a fost livrat pachetul. Ca sa stiti, ei au pus pe SameDayCurier, care aparent este cea mai naspa firma pentru ca livreaza extraordinar de greu. Azi mi-am iesit din minti si am dat sa sun la ei sa vad care e treaba, insa mi-a raspuns un robot care m-a pus sa astept...am asteptat(pentru un operator) vreo 10 minute, si am inchis, din nou nu am mai putut de ciuda. Dupa asta am sunat la pc garage, de fapt am cautat un numar amarat pe care sa sun.dar din nou(ca si la sameday) mi-a raspuns un robot care zicea ca daca vreau sa comand ceva sa intru pe site-ul online. Acum am trimis mesaj operatorului care mi-a preluat comanda(pe pc garage) si i-am spus sa imi trimita de urgenta un numar valabil la care sa pot sa sun. Ce credeti ca as putea sa mai fac? As vrea sa le fac cumva o reclamatie pentru ca asta mi se pare bataie de joc, sa astepti 3 saptamani pentru un colet, dar tineti cont ca inca nu a venit coletul..deci inca il astept.

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Anunta-i pe cei de la PC Garage ca, pentru fiecare zi intarziere le scazi 1% din pret, iar daca coletul nu ajunge in 3 zile calendaristice, atunci nu mai primesti comanda!
SameDay inseamna in acelasi zi... cand poftesc ei.
Sunt vestiti despre "viteza" lor de livrare, deseori chiar peste 1-2 saptamani...

| denisTiky explică (pentru Bula):

Pai si cine ma ia pe mine in serios ca sa le scad 1%..Pretul este pret, nu cred ca merge sa le spun asta(desi mi-ar conveni). Da, stiam si eu ca sameday inseamna in aceeasi zi, dar chiar nu e deloc asa... Daca erau dupa cum spune numele lor, atunci eram foarte fericit, dar asa..se lauda aiurea ca aduc colete dupa luni de zile.

| Bula a răspuns (pentru denisTiky):

Poti sa le faci o figura si mai si.
Cand soseste curierul, ii spui frumos: "Am asteptat 3 saptamani, dupa care am cumparat din alt loc, fiindca vine Craciunul, iar eu nu vreau sa dau cadou de Pasti.
Ii scrii si pe foaia de insotire acelasi lucru la "Motivul returnarii, cu data si ora.

| RAY a răspuns:

Am fost la sameday la depozit, groaznic, am stat intr o incapere mica si am asteptat, era si frig, nu mi au gasit ce trebuia, pentru ca nu stiau unde au pus, da un circ total, suna la sameday poate e in depozit, du-te dupa el

| denisTiky explică (pentru RAY):

Nu am cum sa merg din maramures pana in bucuresti..Bine, sau cel putin acolo cred ca este coletul meu pentru ca eu stiu ca pc garage are depozit numai in Bucuresti, si banuiesc ca, coletul meu in Bucuresti la ei in depozit este, acum nu stiu ce sa zic. Dar pana in Bucuresti e prea departe, mai bine comand din nou si nici nu am rude sau prieteni pe acolo care ar putea sa mi-l ia.

| RAY a răspuns (pentru denisTiky):

Dar de data asta nu prin sameday, acolo in oras nu ai eMAG, altex? sau e mult mai scump?

| denisTiky explică (pentru RAY):

Nu, sunt intr-un oras destul de mic, inca nu exista decat un singur magazin cu electronice care nu e dotat deloc si nu exista sanse sa gasesc ce am comandat eu. Exista doar sediu eMAG la posta dar nu se vand chestii ci doar le primesti daca ai comandat.

| denisTiky explică (pentru RAY):

As suna la ei dar nu am gasit nicaieri numar, am cautat pe site si erau vreo 3 numere care 2 nu merg si unul dintre ele ma pune sa astept(un robot). Am stat si am asteptat vreo 15 minute si tot zicea ca operatorii sunt ocupati(cred ca au doar 1 sau nu au deloc de sunt ocupati tot timpul)

| RAY a răspuns (pentru denisTiky):

Atunci vezi de eMAG prin posta sau altex prin fan cureier, am auzit un zvon cum ca eMAG ti a platit datoriile din banii celor care au facut comenzi de black friday =ce smecherie iar acum ei dau produsele din banii celor care comanda acum, ce cool

| anonimg a răspuns:

Daca patronii si-ar plati decent angajatii, cu siguranta ca astfel de lucruri nu s-ar mai fi intamplat. Deci nu angajatii sunt de vina, ci patronii. Iar daca organizarea este proasta, atunci tot patronii sunt de vina.
Comanda trebuia sa ajunga in maxim 3 zile, indiferent in ce varf de munte ai fi avut locuinta. A treia zi deja sunam non stop la ei, si nu ma lasam pana nu rezolvam problema. Si tu ai asteptat 3 saptamani!? Eu ii lasam sa vina si nu le mai raspundeam la telefon si comandam in alta parte, chiar daca era mai scump. Trebuiau macar sa te anunte pentru intarzieri.

| denisTiky explică (pentru anonimg):

Ok, dar pc garage daca vede atatea plangeri de la clienti..de ce mai foloseste aceasta firma aiurea de curierat cand putea foarte usor sa livreze prin fancourier(preferatul meu si cel mai rapid de altfel) sau prin cargus, care din nou este o companie serioasa si rapida, nu ca SameDay!

| NLS a răspuns:

Am pățit și la EMag la fel, în vara, încurcături cu curierul, parca intenționat ii angajează pe cei mai incompetenți posibil.
M-am învățat minte și nu mai plătesc înainte.

Iar in Germania, DHL mi-a pierdut o imprimanta.
După 6saptamani de așteptat în care le-am scris atât magazinului cât și serviciului DHL, am primit hârtii de iscălit, scuze de rigoare pentru așteptarea îndelungată și după încă 7 zile am primit și o noua imprimanta, pe cheltuiala firmei de transport.

| NLS a răspuns:

Comanda a fost înmânata curierului?
In acest caz Pcgarage nu sunt de vina (nu le țin partea, stai liniștit, garajul e Varza de când au fost cumpărați de nesimțiții, profitorii și smenarii de eMag)
Daca da, cu curierul ar trebui sa iei legătura.

| Steel77 a răspuns:

Ai plătit deja coletul sau e prin rambursare?

| denisTiky explică (pentru Steel77):

Ramburs, nu l-am platit. Macar atata noroc am ca am ales sa il platesc prin ramburs..Ca de mai apucam sa dau si banii pe el innebuneam