| Bogdan_Narcis_1998 a întrebat:

Am dat comanda de la altex un laptop de black friday. Mi s-a confirmat comanda, iar dupa cateva zile mi s-a transmis ca nu pot onora comanda pentru ca produsul nu mai este in stoc. Eu acum am piardut ofertele din cauza lor iar acum trebuie sa dau mult mai mulți bani pentru un semena laptop. Pot sa fac vreo plângere undeva?

2 răspunsuri:
| DennisW a răspuns:

Daca ai salvat comanda/confirmarea lor ca au primit comanda, mergi la Protectia Consumatorului. Inainte de asta ia legatura cu ei si spune-le ca vrei sa mergi la OPC si vezi ce au de spus, poate ajungeti la o intelegere.
Desi nu o sa obtii produsul prin reclamatia la OPC, macar le dai o lectie ca sa nu-si bata joc de oameni.
OPC este cu ochii pe ei, asa ca ai sanse destul de mari sa cazi la o intelegere cu ei. Succes!

| Bogdan_Narcis_1998 explică (pentru DennisW):

Am vorbit cu ei si mi-au oferit o alterbativa mult mai scumpa si mai proastă. Am tot. Am sa merg la opc