| anonim_4396 a întrebat:

Am dat o comandă pe eMag acum câteva ore, iar acum am văzut că-mi trebuie minim 16 ani ca să ridic produsul(am aproape 16). Are ceva dacă nu am vârsta necesară?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca are! Comanda trebuie ridicata cu buletinul in mana si daca nu ai 16 ani impliniti, nu ti-o vor da!

| Picasso69 a răspuns (pentru Violleta2022):

Chiar nu pot face altceva? Eu stau singur și ai mei nu pot veni, sunt plecați în vacanța, iar fratele meu e la țară, nu l-aș putea suna sa vorbească cei de la eMag cu el?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Picasso69):

Si daca vorbesc cei de la eMAG ce importanta are?
Cei de la eMAG au nevoied buletinul tau ca sa scrie datele din el, pe documentul de livrare si factura. Din pacate, data nasterii araa clar ca nu ai 16 ani, deci imposibil pentru ei sa falsifice un document legal.
Daca plateai livrare, era usor, ca ti-o aduceau acasa si nu te intreba nimeni de nimic, dar cu ridicarea din magazin, nu se pot face documente false.

| Picasso69 a răspuns (pentru Violleta2022):

Https://prnt.sc/kh39fn Asta e prima comanda, dar am anulat-o, deoarece am ales o metoda de plata gresita.

https://prnt.sc/kh3ajs A doua comanda, nu-mi mai cere buletinul. De ce?

| Ssssmokin a răspuns:

Daca vine prin curier nu prea cred ca o sa ai probleme. Eu am comandat si de pe eMAG si de pe alte site-uri cu fancourier/cargus/nemo si nici macar nu mi-au cerut buletinul big grin. Nu cred ca o sa ai probleme cu chestia asta. Poate la posta o sa existe vreo problema, insa ma indoiesc.

| Picasso69 a răspuns (pentru Ssssmokin):

Oricum. comanda s-ar putea să ajungă luni, și trebuie să mă duc la showroom ca să o ridic, și-mi trebuie cardul de identitate, dar sper că n-o sa fie nici o problemă, iar dacă e încerc să mă rog de cineva pe stradă să mă ajute sau ceva, mulțumesc mult.

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Daca iei buletinul si ridici de la centrul unde vin produsele Emag, depinde de norocul tau ce doamna draguta sau nesuferita gasesti acolo. Uneori trebuie sa semnezi faptul ca ai ridicat coletul, ceea ce nu iti da dreptul sa il iei daca nu ai 16. Sa vina cineva mai mare cu tine, altfel bati drumul degeaba pe sanse 50%-50%! Succes

| Picasso69 a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Ai mei sunt plecați și fratele meu e la țară. nu l-aș putea suna sa vorbească cei de la eMag cu el?

| ViolaTM a răspuns:

Daca sunt ai tăi acasă nu e stres.
Poate te intelegi cu cel care aduce. Dacă nu zici să mai vină la ora la care sunt ai tăi acasă.