| Blueeyy a întrebat:

Salut, am descoperit sosul sour de la McDonalds acum cateva saptamani si as vrea sa stiu daca se poate gasi ceva asemanator in magazine

De exemplu, pentru sosul sweet and sour am gasit un sos asemanator de la Develey.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, cele două seamnănă foarte mult la gust!

| Vântulalb a răspuns:

McDonalds nu fabrica sosuri proprii. Le ia de la o fabrica. Asa ca trebuie sa gasesti in comert, chiar daca ambalajul arata altfel. Vezi doar cine il produce.
Nu consum nimic de la ei si nu cunosc sosul.

| cristimihailov a răspuns:

Sweet and sour este un sos des folosit in bucataria asiatica.
Ai putea sa incerci la un magazin care aduce asemenea chestii.

| Blueeyy explică (pentru cristimihailov):

Cred ca am indus lumea in eroare prin modul in care m-am exprimat.
Ceea ce am vrut sa reiasa din mesajul meu este ca deja am gasit alternativa pentru SWEET AND SOUR insa NU am gasit o alternativa pentru sosul SOUR normal

| cristimihailov a răspuns (pentru Blueeyy):

Am inteles. Imi pare rau ca nu te pot ajuta la chestia asta.