| George20123 a întrebat:

Salut, am facut astazi un card bancar mastercard la bcr, voiam sa imi fac visa ca sa pot cumpara online dar au zis ca nu mai fac carduri visa.Ce trebuie sa fac pentru a cumpara online cu mastercardul? Exemplu amazon, ebay, eMAG, etc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fix ce trebuia sa faci si cu visa. Aproape toate magazinele care accepta Visa accepta si Mastercard

| lpavel a răspuns:

Trebuia sa te mai interesezi, la banca transilvania se accepta, chiar azi am facut si eu... happy

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Exact ca si cu Visa. Nu am intalnit pana acum niciun comerciant care sa accepte Visa si sa nu accepte Mastercard ori viceversa. In alea 0.1% cazuri care s-ar putea sa nu accepte dar ai nevoie sa cumperi de acolo iti poti face alt card Visa la alta banca.