Întrebare recomandată | alexomul a întrebat:

Salut, am facut cateva comenzi pe aliexpress, articolele imi sunt livrate la oficiul postal arondat sau raman in biroul vamal?
Si prin ce metoda sunt notificat ca-mi pot ridica coletul?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Depinde de noroc, daca produsele sunt mai mici posibil să ajungă și prin posta romana și nu cea vamala. Vei primi un aviz când pachetele au ajuns la posta.

| Raresrrs99 a răspuns:

Vor veni la oficiul postal din orasul tau, respectiv la cel mare daca sunt mai multe. Vei primi o notificare de la,, posterita", in cazul in care nu esti acasa iti va fi lipita pe usa, iar cu acea hartie te duci sa ti ridici produsele de la posta