| IntrebariCiudate007 a întrebat:

Salut, am facut o comanda de la h&m in care platesc numerar cand primesc coletul.
Cum anulez comanda? Desi le am trimis 3 emailuri in care le ziceam ca vreau sa anulez comanda, nu s-a anulat deoarece cand am intrat pe cont livrarea scria ca e inca valabila.
Deci oamenii astia sunt cam...

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Poate totusi ti-a citit cineva mailurile si anuleaza comanda mai ales ca spui ca produsul nu era momentan pe stoc.
Probabil geaca aia era model unisex, daca e asa probabil este listata atat la femei cat si la barbati iar gama de marimi iarasi acopera ambele. Nu e ceva neobisnuit mai ales in ultimii ani, multe branduri au lansat colectii de haine si incaltaminte unisex mai ales gamele sport-casual destinate adolescentilor si tinerilor. Daca geaca este doar cu fermoar pe mijloc foarte probabil e unisex. La fel sunt foarte multe modele de tricouri, hanorace, blugi chiar, iar la incaltari tenisi, adidasi, unele modele de pantofi/ghete/bocanci/cizme scurte care sunt din start gandite pentru ambele genuri.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cel mai bine prin telefon. Daca nu iti raspund, atunci nu ridici coletul.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca au apucat sa trimita coletul nu se mai poate anula. Poti refuza sa ridici coletul de la curier si atunci va fi returnat la expeditor. Probabil te vor pune pe o lista neagra si nu vei mai putea cumpara decat cu plata marfii + curierul in avans (card). Pe viitor sa fii mai atent si sa nu mai faci comanda decat daca esti 100% sigur ca vrei produsele si ai bani suficienti sa le platesti.

| IntrebariCiudate007 explică (pentru andreia67):

Eu am vrut sa cumpar o geaca la reducere si am selectat categoria de barbati.
Eu m-am convins ca e de fata dupa ce mi au zis mai multi ca e de fata.
Si atunci mi am dat seama de asta, totusi e la categoria de barbati cu toate asta manechinul e femeie...(in poza)
Si deivrat nu l au livrat si chiar au trimis un mail in care au zis ca au aparut ceva probleme si il vor trimite cand pot ei sau ceva de genu.
Dsr sunt idioti din nou pentru ca le mai trimisisem email cu o zi inainte in care am zis ca vreau sa anulez
comanda. (Am mai comandat de la ei si n a fost problema

| andreia67 a răspuns (pentru IntrebariCiudate007):

Poate totusi ti-a citit cineva mailurile si anuleaza comanda mai ales ca spui ca produsul nu era momentan pe stoc.
Probabil geaca aia era model unisex, daca e asa probabil este listata atat la femei cat si la barbati iar gama de marimi iarasi acopera ambele. Nu e ceva neobisnuit mai ales in ultimii ani, multe branduri au lansat colectii de haine si incaltaminte unisex mai ales gamele sport-casual destinate adolescentilor si tinerilor. Daca geaca este doar cu fermoar pe mijloc foarte probabil e unisex. La fel sunt foarte multe modele de tricouri, hanorace, blugi chiar, iar la incaltari tenisi, adidasi, unele modele de pantofi/ghete/bocanci/cizme scurte care sunt din start gandite pentru ambele genuri.