| scufitaverde a întrebat:

Am gasit intr-o punga de cipsuri Chio un voucher de 10 lei, cum mai exact il folosesc? Adica daca ma duc cu el la magazin imi da 10 lei sau trebuie sa cumpar ceva de banii aia? Mersi anticipat! (da, dau funda)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Voucherele nu se schimba niciodata pe bani!
Sistemul asta este facut sa te faca sa cumperi mai mult de la ei, ca sa poti folosii voucher-ul.
Ca atare, trebuie sa cumepri 1 produs sau mai multe ca sa depaseasca 10 lei si cand te duci sa platesti la casa, dai voucherul si ei iti scad cei 10 lei din cumparatura, tu platind doar diferenta.
Ai grija, citeste tot ce scrie pe voucher, ca de obicei, scrie clar, ca poti folosii voucherul la urmatoarea cumparatura, cand valoarea cumpartaurii este peste 20 -30 sau chiar 50 de lei.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vaucher-ul unei firme (in cazul tau Chio) inlocuieste banii cand cumperi produse ale firmei.
Cumparatura trebuie sa faci o singura data, sa se consume valoarea de 10 lei, iar diferenta de pret il platesti in bani.
(exact ca la bonurile /voulcherele de alimente, care se dau langa salarii)

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Https://chio.ro/......df.Gasesti aici explicatiile. Poti folosi acel tichet pana la sfarsitul anului la magazinele participante la aceasta promotie.

| Danielachan a răspuns:

Iti cumperi ceva de 10 ron