| mucificatorul201 a întrebat:

Salut, am gasit recent pe Youtube un portofel "minune" care se numeste "volterman smart wallet" care face aceste lucruri:
1. Are GPS si il poti vedea de pe o aplicatie pe telefon
2. Poti incarca telefonul cu o baterie externa in el
3. Daca il pierzi are o camera in el si de fiecare data cand cineva il deschide face poza
4. Are hotspot (nu stiu cum)
Si el costa 160 de euro
Credeti ca este legit?
Video : https://youtu.be/WrslPHiz2mI

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pai, cine se pricepe, poate profita si din asemenea gadget-uri!
Componentele (bateria externa, camera cu GPS si emitatorul wi-fi impreuna cu materialul pentru invelitor se pot cumpara cu usurinta din 60 euro. Cei 100 euro ramasi sunt manopera, profitul si impozitul celui care le fabrica. Daca are publicitate buna pe Youtube, Facebook etc, atunci comenzile vin tot mai multe, trebuie doar sa faca fata cererii tot mai crescande.
Daca zilnic vinde cate 10 bucati si profitul net este doar de 10 euro, atunci deja are un venit net de 3 mii euro dintr-o idee bine plasata.

| mucificatorul201 explică (pentru Bula):

Vreau sa spun ca unii oameni spun ca atunci camd primesc portofelul este fake si 90% din oamenii care fac video de unboxing sunt cei de la firma, mi se pare suspicios

Bula
| Bula a răspuns (pentru mucificatorul201):

Cum sa fie fake?
E facut de cineva, nu de ceva firma de renume.

Si tu ai putea face un asemenea gadget, cu putina indemanare si cunostinte de electronica.