| Stefan1616 a întrebat:

Salut, am inteles ca pe publi24 daca vrei sa vinzi ceva, se poate ca livrarea sa fie gratuita din partea site-ului.
Intrebarea mea este urmatoarea: se pot primi banii ramburs si direct pe card? Pentru a evita taxa de ramburs platita de catre vanzator.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aia insemna sa-ti bage banii, cumparatorul, in avans. Eu unul n-as face asa ceva. Sunt eu sigur tu-mi mai trimiti obiectul? Publi24 nu vireaza banii in cont.

| Stefan1616 explică (pentru Salontanul):

El se refera ca probabil FanCourier virează banii. Acum nu știu, ei transfera?

| Salontanul a răspuns (pentru Stefan1616):

Nu! Daca ar face asta pierd comisionul de transport bani.

6 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Taxa de ramburs?
La Posta Romana nu am auzit de asa ceva. Publi24 are? Totusi, oamenii aia nu muncesc gratis.

| Stefan1616 explică (pentru Iote):

Prin FanCourier, nu Posta Romana.

| Iote a răspuns (pentru Stefan1616):

Ai vrut sa spui FanCourier, nu Publi24! Firma de care se foloseste Publi24. Cum am spus, nu muncesc gratis.

| Stefan1616 explică:

Mulțumesc pentru ajutor