| User23434 a întrebat:

Salut, am luat un laptop de la altex pe care ulterior l-am trimis în service deoarece avea un defect la display. Se credea ca e de la un driver, dar aparent este defect de fabrica. Taica-miu a făcut ceva proces verbal, pentru a primi unul nou, sau banii înapoi. Acum întrebarea mea este, ce se va întâmpla? Laptopul a fost scumpit cu 200 de lei fata de momentul cumpărării, și tind sa cred ca o sa ne dea banii înapoi în loc de alt laptop.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Doar nu crezi că la o adică primești cu mai mult cu 200 de cât ai dat. Îți oferă un altul similar sau același, ți-l dau cu același preț

| User23434 explică (pentru sierra1):

As prefera sa primesc același model, sau cu alt brand la procesor maxim. E cam cel mai ok la prețul lui și de asta as tine de el.

| anonimg a răspuns:

Laptopul va fi reparat. Veti primi alt laptop sau banii inapoi in doua cazuri:
1. cand laptopul nu poate fi reparat sau nu au altul pe stoc;
2. cand va fi reparat de 3 ori, veti putea primi altul sau banii inapoi. Numai dupa 3 reparatii aveti dreptul sa schimbati laptopul sau sa va primiti banii inapoi, exact cat ati dat pe el in ziua cand l-ati cumparat, indiferent ca se va scumpi sau se va ieftini.
Daca este defect, display-ul va fi inlocuit in service.

| Catrice a răspuns:

Cui ii pasa?
Daca îți da banii înapoi îți da suma cu care l-ai luat.

| nicu991 a răspuns:

Eu cred ca in cazul in care ti se vor returna banii, suma va fi cea mentionata pe factura de achizitie.