| Valdis a întrebat:

Salut.Am o intrebare despre Aliexpress. Daca un produs este cumparat de un prieten de al meu si la " shipping information" este numele meu + adresa, este o problema la vama, cand aduc dovada electronica (de pe telefon) daca numele celui care care apare ca a platit, nu este acelasi cu a celui unde a fost trimis? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este nici o problema, atat vreme cat marfa cumparata nu este ilegala.
Si eu am cumparat de nenumarate ori, atat de pe aliexpress cat si ebay, am platit si am informat vanzatorul sa trimita la o alta persoana, cu alta adresa ca "gift" (cadou).