| Petru_Scutelnic_1973 a întrebat:

Salut/am o intrebare/pisica mea are 10 luni si are puricei, si vreau sa-i cumpar o zgarda antipurci, dar nu stiu daca o sa vrea si nu stiu daca e potrivita varsta lui pentru zgarda ////puteti sa ma ajutati

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Zgarda antiparazitară nu o s-o scape de purici și căpușe. Aceasta, mai mult previne apariția acestora. Eu te-aș sfătui s-o duci la medic, să-i pună la ceafă o soluție antiparazitară.
Să-i soliciți și o pastiluță, împotriva paraziților intestinali, dacă nu i-ai dat. Să nu uiți de vaccinare. Și vei avea o pisicuță sănătoasă.

| Doina_Muntean_1971 a răspuns:

Dupa parerea mea poti sa i iei, daca nu exista un lichisa care il pui dupa gat

| DanyUzZy a răspuns:

Pai o poți întreba dacă vrea, glumesc... poți încerca totuși cu zgarda și dacă nu ii place ii poți pune picături anti-purici, singura problema este ca nu știu dacă este recomandat la vârsta pisicuței sa ii pui picături (întreabă la veterinar) App. Dacă alegi sa ii pui picături îți recomand sa nu te atingi de ea pentru 8-9 ore

| Floristean_Dan_1974 a răspuns:

E destul de mare, poți sa îi pui zgarda. Și dacă nu îi place zgarda, nu-i nici o problemă, trebuie doar sa se obișnuiască cu ea.