| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare. Pot aduce la cinema suc/produse care nu sunt cumparate de acolo? Ma contrazic cu un prieten. Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti aduce da te faci de ras.
Eu cred ca aia sunt invidiosi, ca nu s-au gandit si ei la asta, sa-si ia de acasa o sticla de suc.
Dar hai sa iti povestesc o faza.
Am fost la mine la tomis la cinema, si un grup de oameni au venit cu mc la film.
Le ascunsesera unii dintre ei.
Si a venit directoarea cinema-ului, si a inceput sa faca o intreaga criza.
A spus ca ea plateste pe luna 15000 de euro ca sa inchirieze spatiu ala, si cei mai multi bani pe care cinema-ul ii face, sunt din vanzarea snacks-urilor, mancarii, si bauturilor racoritoare.
Si i-a facut pe aia de tot cacatu.
Acum nu zic ca nu am fost nici o data cu o sticla de suc dupa mine, pentru ca nici o data nu mi-a ajuns sucu la film.
cu 500ml cat te tine? Maxim jumatate de film
SI pringles e 15 20 lei acolo, si la magazin iei cu 5 lei.
De ce sa dai banii acolo? Doar ca, daca te toarna, te faci de ****. happy
Eu o singura data am facut asta si eram mic si prost. happy

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am intrat cu vin si punga de cartofi cand eram cu 2 vechi prieteni. S.a intamplat in Spania. Le.am zis la aia de la intrare ca am obiecte personale in ghiozdan si ne.au lasat sa trecem.

| Adry05 a răspuns:

Cat timp nu le ai la vedere, normal ca poti, nu te cauta nimeni, eu mereu imi iau din afara, mi se pare inuman sa dau 5-6 lei pe o sticla de suc si 5 lei pe o ciocolata de 1-2 lei laughing)

| Simpatic a răspuns:

La cinematografe gen cinema city si toate cele care comercializeaza ele produse la intrarea in cinema NU AI VOIE cu produse din alta parte, asta este politica lor peste tot.
Ca multi intra pe blat cu produse in geanta, rucsac etc asta este posibil de cele mai multe ori deoarece preturile produselor la cinema sunt mult mai mari decat cele din supermarketuri.
Un simplu ex. o sticla de cola (pet) de 500 de ml in comert poate fi la 2.50 iar la cinema 12 lei, era doar un exemplu fictiv ca sa va faceti o parere.
Aici nu ne referim la meniurile promotionale sau care se gasesc doar la cinema popcorn mic, mare, mediu +suc gratuit etc

suntserios
| suntserios a răspuns:

In mod normal nu

| GabiDumitrescu a răspuns:

De cele mai multe ori NU. Platesti un pret decent la film si ridicol pentru mincare, daca te maninca undeva si nu poti sa maninci DUPA film... sau inainte, desigur.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,dc nu am facut chestia asta ..si stai linistit..nu o sa iti spuna nimic...

| Adrian5575 a răspuns:

Sigur ca poti! Am facut asta de multe ori laughing

| zăGhost a răspuns:

Nu la vedere, dar nu te verifica nimeni in sala.

| alex241 a răspuns:

Nu. Ori te scoate afară ori iți confiscă mâncarea. Cel mai bine iți iei un ghiozdan mic cu tine și le bagi acolo. Nimeni nu te caută rolling on the floor

| Balonaseplutitoare a răspuns:

Nu, nu poti. Daca o faci trebuie sa ai mare grija deoarece poti fi scos afara din sala de film, iar mancarea si bautura iti vor fi confiscate.

| Balonaseplutitoare a răspuns:

Nu, nu poti. Daca o faci trebuie sa ai mare grija deoarece poti fi scos afara din sala de film, iar mancarea si bautura iti vor fi confiscate.
Deci nu, nu poti.

| GopnikulBogdan a răspuns:

Eu știu că nu. Dar întreabă la cinematograf.

| Adry05 a răspuns (pentru GopnikulBogdan):

Ba tu gandesti?! laughing) crezi ca aia de la cinema o sa-i zica : da sigur domnule, veniti cu toata mancarea de acasa, nicio problema cand ei au stand de mancare? e ca si cum te-ai duce la restaurant sa intrebi chelneru daca e ok ca vii cu mancarea de acasa...