| CattanyMihai778 a întrebat:

Salut,am o nedumerire cu Emag, mai de mult am cumparat de la ei si mi-am ridicat produsul de la ei, acum vad ca au pe site si produse vandute de mai multe firmelove struckyz-gogu srl...happy aceste produse se pot ridiga de la sediu eMAG sau doar curier acasa? adica sa nu mai platesc transportul...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai plasat comandă de la 10 expeditori diferiți, plătești curier pentru toți curierii chiar dacă toate firmele lucrează cu același curier. Iar eMAG nu are legătură cu eMAG marketplace. EMAG - produse vandute de eMAG. EMAG marketplace sunt doar partenerii eMAG cărora eMAG închiriază spațiu ca să vândă produse.

Însă vezi că și aici sunt mici chestii, iar dacă nu urmărești din timp ieși pe minus. Asigură-te ca produsul vândut de firma x pe site eMAG nu deține propriul Shop online. Acolo poți sa găsești produsul mult mai ieftin decât prețul de pe eMAG. Eu am pățit, apoi m-am ofticat.

| CattanyMihai778 explică (pentru anonim_4396):

Wizard99 raspuns castigator si ceilalti au zis ff bine dar trebuia sa aleg unul, multumesc tovarasi

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru fiecare produs gasesti acesta informatie pe site. Majoritatea produselor vandute de parteneri vin doar prin curier

| mihai69 a răspuns:

Doar prin curier. Nu sunt la sediile eMag. Dar unele pot fi ridicate din puncte de livrare eMag (niște miniseifuri puse în diverse locuri) - în general produse de dimensiuni mici.

| CattanyMihai778 explică (pentru mihai69):

Mini seifurile sunt gratuite? cum pot afla care dintre firme fac livrarea in mini seifuri?

| mihai69 a răspuns (pentru CattanyMihai778):

Ai opțiunile de livrare pe pagina fiecărui produs. Nu știu dacă sunt gratuite - posibil să aibă un cost, dar mai mic decât serviciul de curierat la domiciliu - nu am folosit (încă) opțiunea asta. Când am vrut, nu era posibil la produsul ales de mine.

| Bizon95 a răspuns:

Firmele de pe eMAG care nu sunt eMAG, nu au nici o legatura directa cu emagul, decat ca apar la ei pe site si comanda o faci prin eMAG, ATAT

nu numai ridicarea de la showroom, dar sirestul avantajelor eMAG de asemenea nu se mai aplica decat daca firma are aceleasi avantaje, cel mai gros e dreptul de retur in 30, primesti la comanda numai alea 14 zile garantate de lege

pentru mai multe detalii poti sa dai click direct pe firma, in pagina eMAG si o sa vezi ce stie eMAG despre firma aia, de exemplu:
https://www.emag.ro/ivtscule/1198/v

| Ssssmokin a răspuns:

Acelea sunt magazine care vand prin intermediul eMAG-ului. Produsul o sa iti vina prin curier sau poti sa mergi la magazinul de la care cumperi, asta daca au magazin fizic sau doar depozit. De la eMAG poti sa ridici doar produsele vandute de ei.

| CattanyMihai778 explică:

Va multumesc tovarasi pentru informati