| iulyandrew a întrebat:

Am o problema, am comandat de pe Aliexpress un produs si imi este livrat de SF Express. Problema este urmatoarea : coletul mi-a ajuns pe data de 9 Octombrie in Romania si nu a mai avut niciun update ( azi este 18 Octombrie ) si nici pe site-ul postei romane nu apare nimic. Le-am trimis un email celor de la posta romana si raspunsul a fost ca ei nu pot urmari coletul. Ce inseamna asta? Ce ar trebui sa fac? Oare s-a pierdut?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, nu mai ai unde sa urmaresti acel tracking number, ca compania de coletarie este chineza si ei si-au incheiat treaba, au trimis pachetul pana in vama romana, acum fiind problema celor de la vama romana sa-l controleze si sa-l trimita la oficiul postal local, unde stai tu, sau sa-ti trimita tie notificare acasa, sa mergi la vama sa-l ridici, daca ai ceva de platit.

2 răspunsuri:
| MadnesOfJuice a răspuns:

Https://www.posta-romana.ro/track-trace.html
Aici introduci datele din MyOrders->Track Order-> Tracking number: (vezi sa bagi tot ce e dupa ":", adica si acele litere.
Bagi tot pe posta-romana la tracking si vezi unde iti este coletul in Romania

| iulyandrew explică:

Tracking Number : 959763367911