| Takashi95 a întrebat:

Am o tableta Allview Speed Duo, si dupa un timp i s-a stricat acumulatorul. Eu auzisem ca ar merge si fara, conectata direct la priza, asa ca i-am scos acumulatorul şi am pornit-o. A pornit numai ca se blocheaza la animatia de boot, isi da restart si cand ajunge din nou la animatia de boot iar isi da restart şi tot asa. Chestia este ca daca e conectata la PC prin USB nu se mai blochează, şi merge foarte bine. Care ar fi rezolvarea?

2 răspunsuri:
| Boss_Elvis_1988 a răspuns:

Ii treuie voltajul necesar si amperi

| Takashi95 explică:

Oare gasesc încarcatoare cu voltaj mai mare? Asta pe care-l am acuma furnizeaza 5 volti.