Întrebare recomandată | sMoK1 a întrebat:

Salut,
Am un card de la garanti bank (bonus card) si vreau sa imi achizitionez un produs care depaseste suma pe care eu o am pe card.
Intrebarea mea este daca pot sa adaug eu o suma de bani pe acest card?

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

In principiu da, dar intreaba acolo unde vrei sa cumperi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine intreaba la ghiseu

| EnvyU a răspuns:

Te referi la cardul de "shopping" care ti-l da cand faci un credit? Nu stiu cum e la garanti, eu am facut credit la raiffeisen. Daca te referi la cardul ala, nu stiu ce sa zic, du-te si vorbeste cu cei de la banca, e posibil sa fie limitat doar de cat ti-au pus ei prima oara si tu doar il umpli.

| sMoK1 explică (pentru EnvyU):

Ai idee daca pot sa imi mai fac un card de cumparaturi de la card avantaj desi am deja unu la bonus card?

| EnvyU a răspuns (pentru sMoK1):

Sorry dar treburile cu cardurile ma depasesc. Oricum te sfatuiesc daca tot ai bani sa cheltui, mai bine te duci direct sa iti iei ce vrei si nu prin carduri si banci, ca astia nu iti dau bani asa pe degeaba, te pun sa le platesti de doua ori cat iti dau ei.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man in general poti adauga tu si decat sa te duci la banca sa intrebi mai bine suni l-a unul din numerele lor lol de tel big grin

| dfeel a răspuns:

Teoretic suma pe care o platesti in rate fara dobanda nu poate depasi plafonul alocat de banca. Totusi, banuiesc ca poti plati in rate fara dobanda pana la suma maxima disponibila pe card si restul din orice alta sursa (asta daca nu faci o plata online).

Răspuns utilizator avertizat