| xAngelo a întrebat:

Salut.Am un pc care l-am facut injur de 3000lei si l-am folosit o luna si cateva zile dar vreau sa-l vand si nu stiu cum ca lajumate, olx, okazi l-am pus de 3 sap cred si nimeni nu a sunat ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa astepti, sincer oamenii prefera sa cumpere un pc nou, sau sh dar de la o firma, nu de pe olx/okazii/lajumate si etc, pentru ca se tem de garantie, de defectiunea unei piese sau unei componente, se tem de multe in general, si la 3000 ron, imi fac un pc ok pentru ce am nevoie de pe pcg/eMAG/altex, nu m-as uita sincer la olx si toate cele. Ma uit pe olx pentru produse de genul autovehiculelor, cine stie ce piese de masini, nu pc si etc.
Mai ai de asteptat, nu se vinde asa usor un produs.

| xAngelo explică (pentru anonim_4396):

Am garantie pe el

| anonim_4396 a răspuns (pentru xAngelo):

Eu doar ti-am raspuns la intrebare, detaliile aferente de ce nu ar dori lumea, am stat cu o clapa de vanzare pe internet, la vreo 7500 ron, noua era 11.000 ron, vreo 4 luni, si a avut peste 4500~ vizualizari, asa ca stai chill, cand e sa vrea cineva, o sa ti-l cumpere.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scazi prețul sau îl dezmembrezi și vinzi componentele.

| dolceromania a răspuns:

E foarte greu sa mai scoti banii astia inapoi, inceraca sa cauti schimburi cu altceva, am vazut undeva schimba contra pc moped, bicicleta si chiar masina.

| Baa_Valyy_1990 a răspuns:

Pune iar anunut dar scade pretul