| anonim_4396 a întrebat:

Amazon sau EBay? Mă interesează doar În funcție de taxe! Nu contează care ajunge mai repede! și care e mai serios? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Despre ce taxe vorbim aici? Cele vamale și TVA, în caz că un (același) produs NU vine din spațiul UE, sunt exact aceleași.
Despre cele de transport... e în funcție de produs, de unde vine etc. În principiu, sunt cam la fel. Doar că pe eBay (care e un agregator de oferte) poți avea mai mulți ofertanți și să găsești produsul, inclusiv transportul, mai ieftin ca pe Amazon; dar nu e neapărat o regulă.

| Valyasdfg a răspuns (pentru mihai69):

Și cum pot cumpăra de pe ebay doar din Europa?

| mihai69 a răspuns (pentru Valyasdfg):

Simplu: alegi un saIt din Europa:.de.uk.it.fr.at etc. Și la căutare bifezi livrare în UE.