| Dzeko7 a întrebat:

Salut.As dori sa-mi cumpar ceva de pe tocmai.ro.Ce ar trebui sa fac ca sa nu imi iau vreo tzeapa?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei sa iti iei teapa, atunci mai bine cumpara de nou, lucrul tau, tu il desigilezi nu busitura si/sau ciorditura altuia. Si eu am vrut sa imi cumpar de pe site-uri de gen olx si tocmai. Tot sunand am ajuns la concluzia ca e plin de bisnitari care vand lucruri furate. Ai mare grija. Daca te gandesti sa iti faci de lucru cineva de pe site, intreaba-l de acte. Daca zice ca are acte atunci e lucrul lui si nu furat. Daca cumperi tel, laptop sau tableta... Atentie la pixeli morti. Sau atentie sa nu te santajeze si poate pleci cu vreun sapun in buzunar si banii luati. Lumea e escoaca. O spun din propria experiente. Dupa parerea mea tot lucrul nou e mai bun. Bani mai multi, dar macar dormi linistit ca e nou nu cu gandul ca se strica si ai facut si pe altul cu bani. In fine, tu faci ce vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul care da tepe trebuie sa le astepte sa se intoarca.
Vand si cumpar pe tocmai de ani buni si nici macar nu mi-a trecut prin cap cuvantul teapa.

| Andreea555012 a răspuns:

Pai iti dai seama ca e teapa dacă obiectul respectiv nu are poza. Dacă vrei sa cumperi in siguranța poți si pe tocmai dar iti recomand okazii( acolo fiecare om primește calificative si poți fi sigur )