| Bosca_Robert_1999 a întrebat:

Salut
As vrea să cumpăr Mein Kampf, însă de fiecare data când intru pe un site nu sunt sigur ce varianta este.
Destul de multe variante au adăugat și un comentariu.
Eu as vrea varianta originala tradusă în engleză.
Vă rog să îmi dați linkul dacă știe cineva.
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| rapandula a răspuns:

Salut. Eu am formatul pdf in limba romana tradusa din germana, ambele capitole pentru ca sunt doua.
Poftim: https://www.mediafire.com/download/0jdwrxp88g34wcn

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este de înțeles curiozitatea dtale, dar diferența dintre ediții este minimală. O găsești online în română în pds.

| sabin89 a răspuns:

Încearcă până una alta Capitalul lui Marx. Merită şi ăsta.

| Zuzu1991 a răspuns:

Esti sigur ca esti pe site-ul care trebuie?
nu prea suntem nazisti pe aici
cu atat mai putin iubitori de IMBECILI AMARATI cum a fost Hitler

| rapandula a răspuns (pentru Zuzu1991):

Mai imbecil si amarat a fost Antonescu, cainele lui. Nu Hitler care a fost un nationalist vizionar vrand sa-si uneasca toti fratii sub acelasi imperiu. Inteleg ca nu trebuia sa omoare acei evrei dar nu mi se pare nici corect ca pe langa tot ce a făcut si pe langa scopurile sale pentru imperiul său, sa fie amintit ca un imbecil al istoriei germanilor.

| romeo78 a răspuns (pentru rapandula):

Ce vârstă ai?
Ai studiat istoria holocaustului vreodată?
Sau măcar istoria celui de-al doilea război mondial?
Vezi că încurci!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru rapandula):

Wow, despre Antonescu se spune ca nu a avut incotro
insa despre hitler, exista un consens general ca a fost un geniu absolut ABSOLUT in oratorie, si cu ajutor si in propaganda
in rest era ULTIMUL IMBECIL
auzi, marele si tarele fuhrer de una mie ani si in dosarul lui din prima bubuiala mondiala scria (citez): nu il promovati mai sus de caprar, II LIPSESC CU DESAVARSIRE CAPABILITATILE DE LEADER

am foarte mult "respect" pentru toti IMBECILII care cred ca hitler a fost un om mare

(Nota Benne: scris hitler cu h mic, pentru ca ala NU MERITA sa il respect in nici un fel... OARECARE)

| Meme10Meme a răspuns:

Ce? O cenzureaaza?

| tonyc7 a răspuns:

Pierdere de timp citirea acestei carti. Nu te ajuta cu nimic. Daca vrei sa-ti luminezi mintea, sa devii mai destept, cauta alte carti.

| Bosca_Robert_1999 explică:

Mulțumesc frumos pentru toată lumea care a răspuns.