| VladConstantin20 a întrebat:

Aș vrea să fac niște cumpărături online din afara țării. Ideea este că nu știu cum trebuie completate datele la adresa de livrare, având în vedere că îmi sunt cerute în engleză. Știu engleză, dar rămân într-un impas pentru că nu știu dacă modelul de completare al adresei trebuie să fie în formatul celui din Statele Unite, spre exemplu 3589 Oak Lane, Florham Park etc (pentru că site-ul e din SUA), caz în care nu știu exact cum se spune la bloc (nu e block) sau scară (nu ladder, stair sau scale) și cum ar arăta formatul, sau dacă pot completa datele ca în formatul românesc, pentru că nu îmi precizează neapărat cum trebuie completate. M-am informat peste tot despre cum ar trebui procedat dar tot nu înțeleg precis. Ceea ce am găsit e că la address line 1 trebuie scrisă adresa străzii cu numele și numărul iar la address line 2 building, unit, apartment, floor.

A făcut cineva vreo comandă din afară și știe cum se procedează sau cum trebuie completat formatul adresei?
Mulțumesc în avans!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data completezi TARA.
"3589 Oak Lane, Florham Park" - codul postal, orasul, cartierul
la address line 1 si 2 completezi asa cum ai scris.

Obs.
Este posibil sa nu faca livrare in Romania.
De asemenea, asteapta-te sa coste mult transportul, vama.