| Chinezu12345 a întrebat:

Salut, as vrea sa imi cumpar o tigara electronica si am nevoie de ajutor pentru ca nu ma pricep. Am un buget de 300 lei. As avea nevoie de o tigara electronica la care sa nu se arda siguranta aceea, adica una destul de buna si care sa scoata mult abur, va rog sa ma ajutati cu niste marci sau linkuri. Multumesc anticipat. Cel mai bun raspuns primeste FUNDA! Fara raspunsuri inutile, va rog.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti sanatos la cap sa dai 300 ron pe asemenea porcariilaughing

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca omul se lasa de fumat tigari clasice, care sunt cu 95% mai nocive, atunci nu numai ca e sanatos la cap, dar chiar face un lucru foarte bun

si eu sunt curios de preturi la asa o idee, insa vad ca nu s-a infipt nimeni sa raspunda

asa ca Chinezule te sfatuiesc sa repui intrebarea cu mentiunea ca vrei sa te lasi de fumatul clasic, asa ca faci bine ce faciwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Nu exista studii pe termen lung, cum ca fumatul tigarii electronice nu este nociv. Halal om esti sa-i recomanzi sa fumeze. Ideal ar fi da nu mai fumeze deloc. Un prieten care te sustine sa fumezi, fie ea tigara normala sau electronica, nu e prieten.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis eu ca nu e nociv?
am zis ca e cu 95% mai putin nociv
in plus tu vezi NUMAI jumatatea goala a paharului si apoi iti permiti sa judeci si sa incriminezi...
tu ce preferi? un om care fumeaza tigari normale sau tigari electronice, ca un fumator inrait nu o sa se lase cu una cu doua, ca ai tu chef sa arati cu degetul, iar primul pas e sa treaca la tigara electronica, adica e pe calea cea buna

invata sa judeci situatia, nu sa arunci cu noroi, din prima ca doar tu nu esti in stare sa vezi ca e mai bine un rau mai mic

| anonim_4396 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

De unde ai scos-o pe asta cu 95% mai putin nociv?

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.stop-tabac.ch/fr/zoom-sur-iqos
am tradus franceza cu google translate
"combustia generează majoritatea substanțelor nocive (monoxid de carbon, gudroane, hidrocarburi policiclice) care inhalează fumători. Astfel, vaporizatoarele care elimină combustia conțin compuși chimici mult mai puțin toxici sau nu deloc unii compuși."
"va produce 90% până la 95% substanțe mai puțin toxice decât o țigară convențională conform BAT France"

insa esti asa de "dragut", prima oara nici nu ai citit ce am scris eu, dar tot te-ai repezit sa arunci cu noroi

| anonim_4396 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

O nu, dar nu vad unde este testul asta pe termen lung, asupra oamenilor,? ca asa ca le compari tu, tigara normala cu tigara caca, din care sugi tu, nu merge.Studii cu efecte pe termen lung asupra corpului uman, folosind tigara electronica? Este vreunu?