| Bubu_Mihnea_1990 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu cum se trimite un colet prin site-ul olx, mai exact un motherboad cu un procesor. Mereu nu am putut sa trimit colete din cauza ca nu stiu absolut nimic despre cum se procedeaza, ambalare, datele de expediere. Vreau un raspuns exact va rog, de la cineva care a utilizat sistemul "livrare cu verificare" de pe site-ul olx. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Nu-i adevarat! Clientul poate avea acelasi model de placa de baza sau acelasi model de ce vrei tu dar toate defecte. Crede-ma ca am vazut cu ochii mei cand unul a zis ca placa nu corespunde descrierii si a trimis una defecta inapoi.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci o comanda de curier pe site la ei la olx, o sa vina un curier acasa, ii dai pachetul ambalat intro cutie ceva.
Curierul o sa ia pachetul si o sa te intrebe adresa expeditorului si cat vrei ramburs. Apoi dupa 3-4 zile o sa vina si o sa iti aduca banii

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Am folosit si este de tot rasul. Daca trimiti poti fi pacalit, daca primesti iar poti fi pacalit. Cel mai bine predare personala sau deloc. Eviti astfel multe necazuri.

| suntserios a răspuns (pentru Iancu_Silvan_1996):

Poti fi pacalit cand cumperi, ca vanzator nu prea ai ce sa patesti atat timp cat esti corect si trimiti ceea ce ai promis.

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns (pentru suntserios):

Nu-i adevarat! Clientul poate avea acelasi model de placa de baza sau acelasi model de ce vrei tu dar toate defecte. Crede-ma ca am vazut cu ochii mei cand unul a zis ca placa nu corespunde descrierii si a trimis una defecta inapoi.