| MILaurentiu999 a întrebat:

cat de calduroase sunt paltoanele? As vrea sa-mi cumpar unul dar din ce am vazut pe net nu prea imi par foarte bune pentru iarna. Credeti ca este o alegere buna un palton pentru zilele de iarna?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu prea, dar depinde de iarnă.

| Bondarel99 a răspuns:

Eu nu am simțit nicio mare diferența. Dacă e căptușit și sta mai strâns pe corp poate sa țină foarte bine de cald.

| RAY a răspuns:

Eu nu prea le recomand, isi recomand o geaca buna de iarna https://www.emag.ro/......DF5NG2BBM/

| Valentinaldoilea a răspuns:

Un palton este foarte calduros. Insa cred ca tu ai vazut in comert pardesie. Seamana cu paltoanele, insa nu sunt captusite. Sunt doar stofa si dublura aia subtire, care ajuta sa nu se ridice pe alte haine. Paltoanele mai au si o captuseala din vatelina.
Si eu caut de cativa ani un palton, iar vanzatoarele imi ofera pardesie. Ba, se mai si contrazic cu mine, ca sa-si vanda marfa.

| Anonima6789777 a răspuns:

Cele captuşite sunt destul de calduroase. Depinde si de material. E foarte elegant mai ales pentru scoala. Il poți purta oriunde.

| Alexandra1120 a răspuns:

Patroanele in general nu sunt călduroase, sunt doar pentru design, niste geci mai elegante. De exemplu cand mergi la un eveniment/ o petrecere si asa mai departe, la îmbrăcămintea elegantă merge un palton, dar nu e destinat neaparat sa tina cald. Pentru viata de zi cu zi cea mai potrivita este o geaca de iarna

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru Alexandra1120):

"Patroanele", in mod cert nu sunt calduroase.
Paltoanele, da.

| Alexandra1120 a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

laughing) Autocorectorul

| Qwertyuiopasdfghjklzxvgdfjdfjcjfjfjbcdbskbrd a răspuns:

Tu trebuie sa vezi paltoanele si care place mai mult pe acela il ei