| Edmonds2342 a întrebat:

Ce fel de card trebuie sa îmi fac, pe care sa pun eu bani, pentru a cumpăra jocuri de pe net etc. Vreau mai multe detalii despre asta, va rog! Mersi!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, un CREDIT CARD dela orice banca, sau un cont bancar.
Credit cardul se obtine dupa varsta de 18 ani si minim 1 an in campul muncii, de la orice banca care iti aproba creditul bancar.

Cardul de debit il poti obtine de la orice banca, in numele tau, legat de contul tau bancar.
Din pacate, nu toate operatiunile online accepta acest card de debit.
Mai exista si metoda de plata cu Paypal-ul, unde poti sa-ti faci cont la Paypal, daca ai 18 ani impiniti si ai cont bancar, pe care trebuie sa-l legi de contul paypal, permitand celor de la Paypal sa te verifice ca sa-ti dea voie sa-ti folosesti Paypalul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice card normal iti rezolva problema

| lpavel a răspuns:

Un card de debit Visa!