| AlexandruPorfir a întrebat:

Salut, ce leduri imi recomandați până în 50lei? Lungimea sa fie 5-6m.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste becuri cu Led!
La acelasi intensitate luminoasa consuma de cca. 8 ori mai putin curent decat un bec "obisnuit" cu filament.
Astfel, intr-un an ti se ramburseaza pretul doar din economia de energie electrica consumata.

Daca vrei sa pui banda cu Led-uri, acesta te va costa mult mai mult de 50 lei, fiindca mai are nevoie si de o sursa de alimentare (care costa chiar si peste 100 lei).

| sierra1 a răspuns (pentru Bula):

Dragă bulă, după cum vezi, userul NU vrea să ne zică ce-i trebuie și tu te repezi să "recomanzi" bla-bla-bla.

poate are nevoie de alimentare la 12 v poate la 220. Ar fi cazul să ne ilumineze o leacă, nu crezi?

| Bula a răspuns (pentru sierra1):

Adevarat.
Poate vrea sa monteze 99 bucati de Led-uri simple (de semnalizare, 0.01 USD/bucata), inseriate cu o rezistenta...

| sierra1 a răspuns:

Unde vrei să le pui (dacă nu-i un secret...)?

| AlexandruPorfir explică (pentru sierra1):

Pe tavan.

| sierra1 a răspuns (pentru AlexandruPorfir):

Cameră/masina (din nou, dacă nu-i un secret...)?

| AlexandruPorfir explică (pentru sierra1):

Avion...