| Lawrrrr a întrebat:

Salut, ce trebuie sa completez la adresa de livrare la Aliexpress sa îmi vina la posta? Adresa mea persoanala și trimit ei la posta cea mai apropiată sau trec adresa de la posta?

Răspuns Câştigător
| JamesWatson a răspuns:

Adresa ta personală, daca ce comanzi este ceva micuț un inel, cercei chestii dinacealea mici îți vin direct acasă. (Mai ales daca prețul e super mic gen 1-5$) Dacă e ceva mai mare spre exemplu o husă de telefon, câștigi etc. ele vin la poștă și trebuie să mergi tu.
Iar daca comanzi ceva micuț dar cu o valoare mai mare adică peste 10$, 100% vine la poștă.
Spor la cumpărături!
Sper că te am ajutat.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Postasul trebuie stie unde sa aduca. Deci trebuie adresa ta. Coletele vin la Bucuresti si de acolo le distribuie in toata tara.

| Simpatic a răspuns:

Adresa ta si o ridici de la oficiul postal la care te anunta in foaia de mandat postal

| sierra1 a răspuns:

Nu poșta cumpără, deci adresa e a ta

| alecsawng01 a răspuns:

Pai tu trebuie sa pui un cod postal, acel cod postal ar trebui sa fie de la cea mai apropiata posta, acolo va ajunge si de acolo daca este un colet mic, il vei gasi in casuta postala, daca nu, vei primi un mandat ca in termen de 30 de zile poti merge sa-l ridici, si doar primele 3 zile sunt gratuite (asa era la mine), apoi va trebui sa platesti nu stiu cat pe fiecare zi in care ti-au tinut coletul.