| anonim_4396 a întrebat:

Chiar sunt asa ieftine produsele pe Aliexpres? Adica un produs pe care il gasesti la noi in magazin costa 100 lei si pe site cauti acelasi obiect si gasesti cu vreo 10$ + livrare gratuita. E legit? Sau calitatea e proasta ori trebuie sa mai platesti ceva taxe pe langa?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E calitatea proasta.Gandeste-te ca pozele alea de prezentare nu sunt pozele produselor care se vand ci produsele respective se fac dupa acele poze, deci calitatea lasa de dorit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Calitate chinezeasca

| CuriousStuff a răspuns:

Sunt preturile alea insa nu sunt produsele originale, primesti cat platesti, daca un produs e in mod normal 100 de euro si acolo e 10 euro, nu te astepta sa aiba calitate de 100 de euro pentru ca nu o sa aiba, in rest, taxele pe care le platesti sunt TVA-ul daca comanzi peste 10Euro si inca o taxa vamala care nu stiu exact cat e daca comanzi peste 200Euro (mi se pare). Si livrarea e gratuita de cele mai multe ori, cand nu e scrie acolo.

| psica a răspuns:

Arata ca sunt 10$ sau 5 $ dar doar sa te faca sa instalezi aplicatia si sa ti faci cont dupa preturile sunt total diferite si platesti taxa de transport.