| Tpufan123 a întrebat:

Credeți ca dacă ma duc la Apple Store, adică intr-un magazin Apple cu un iPhone perfect funcțional, pot beneficia de o reducere pentru a achiziționa unul nou?
F. U. N. D. A.!

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

In Rominica (i intentionat) nu exista "Apple Store", exista numai distribuitori autorizati Apple
daca te duci in strainezia, poate, cele mai ieftine produse Apple sunt in America, dar, trebuie sa te duci FIZIC, sau sa ai pe cineva acolo, altfel, platesti nu numai transportul dar si vama si TVA-ul, moment in care te costa mai mult, chiar mult mai mult decat la distribuitor!

in ce priveste un iPhone functional, chestia se numeste cumva, am ipresia ca "buyback" dar nu sunt sigur, si e la fel ca programul rabla, iti dau niste bani pe ala vechi doar ca sa iti ia fata (au luat telefonul si nu l-au pornit, nu au cerut incarcator, telefonul' sa fie si atat), insa la Apple nu am auzit pana acum de asa un program,
insa iti doresc sincer success sa gasesti unul happy

6 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Nu. Nu stiu ce IPhone ai acum, dar daca vrei sa-l schimbi sigur este depasit. Exista magazine (nu AppleStore) care ti-ar putea face reducere totusi, dar nu stiu daca se mai face asa ceva, si unde se face. Ce IPhone ai?

| Tpufan123 explică (pentru AlexSalling):

Am un iPhone 5s! Știu e destul de vechi, dar ăștia de la Apple am văzut ca au destule programe de fidelitate ș.s.m.d! Și nu am zis ca ar exista Apple Store in România, am zis Apple Store respectiv magazin Apple care e tot cam aia -ziftode-!

| AlexSalling a răspuns (pentru Tpufan123):

Nu-i asa vechi. Iti spun, chiar daca eu am bani, nu-i cheltui pe chestii de care n-am nevoie. Tu ai IPhone 5S, eu am 4S, De peste 6 ani folosesc acelasi telefon si merge ca in prima zi. Gandeste la ce ti-ar folosi altul. Si gandeste-te, un IPhone 5S nou costa nici 13 milioane, deci acea reducere va fi cam de vreo 6-7 maxim. De care IPhone vrei sa-ti acum?

| Tpufan123 explică (pentru AlexSalling):

Domnule! Eu vreau sa îl schimb pentru ca îmi trebuie mai mult spațiu de stocare la telefonul de baza (16 GB in prezent) și in timp telefonul se mai "arde" mai arde din putere și îl am de 2 ani jumate... voiam sa îmi iau iPhone 8, am avut și 4s chiar dar tot vrem performante dacă tot dam banii pe lucruri si in plus e "damblaua mea" ca sa zic așa...

| AlexSalling a răspuns (pentru Tpufan123):

Atunci iti vor trebui 25 de milioane, poti incerca sa-l vinzi pe cel care-l ai acum, dar nu te astepta sa iei pe el 1000 de lei, am gasit nou cu 1150. Daca reusesti sa iei 6, maxim 7 fii multumit.

| Tpufan123 explică (pentru AlexSalling):

Am și eu un magazin in sat de unde ma pot informa de produse Apple merci!