| DNA01 a întrebat:

Cum pot comanda de pe eBay si AliExpress? Coletul vine prin posta sau cum? Si trebuie sa platesc ramburs sau cu cardul?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe ebay si aliexpress nu comanzi nimic, doar cumperi si platesti cu credit card sau paypal.
Transportul este de obicei inclus in pretul obiectului cumparat sau ti-l afiseaza cand cumperi produsul, calculul facandu-se direct, in functie de locatia cumpaartorului.
Plata se face integral la cumpararea produsului si pachetul este trimis de vanzator cu posta selectata de el.
Nu exista plata ramburs la cumparaturile internationale, pentru ca nici un vanzator international nu risca sa plateasca transport international si sa piarda banii, daca cumpaartorul se razgandeste.
Plata ramburs este valabila NUMAI pentru cumparaturile de pe site-urile romanesti!