| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Dacă am achiziționat un produs în rate de la Altex, îl pot returna?

Răspuns Câştigător
| AnakinSW a răspuns:

Desigur, poti sa il returnezi, am avut si eu o situatie asemanatoare si am returnat produsul, era un telefon luat in rate. Funda? big grin

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

I-ai dat funda unui om care raspunde ca sa n-adoarma. Legea spune clar ca in 15 zile (unele magazine si-au pus cu de la ele putere 30 zile) se poate returna fara nici o explicatie. Dupa acele zile numai daca se defecteaza si primesti negatie din service. Citeste si aici: http://bit.ly/2rU2BQL

| AnakinSW a răspuns:

Daca este defect sau nu corespunde descrierii, desigur, il poti returna.

| Userrr a răspuns (pentru AnakinSW):

Motivul este ca nu sunt mulțumit de el, nu a fost pe măsura așteptărilor mele.

| AnakinSW a răspuns (pentru Userrr):

Desigur, poti sa il returnezi, am avut si eu o situatie asemanatoare si am returnat produsul, era un telefon luat in rate. Funda? big grin