| dap333333 a întrebat:

Salut, daca am un cont paypal si nu am card/cont bancar adaugat, e doar un cont de paypal "gol" pot face cumparaturi online?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu, nu poti face nici o plata sau sa iti vina bani prin intermediul lui Paypal.
Trebuie sa iti faci un cont bancar, iti treci in contul de Paypal, ti se va lua 1 euro din cont pentru a verifica ca ai contul, scoti fluturasii de la banca, treci codul trimit de catre PP si il scrii in contul de Paypal pentru activare. Abia apoi poti face platile pe internet.
Fara cont bancar si un cont de Paypal nu poti face nimic. Paypal iti trage banii din contul tau si ii livreaza catre site-ul unde ai facut comanda. Daca site-ul este neserios cu Paypal iti poti recupera rapid banii, anuntandu-i.

| GanduriDeCafea a răspuns:

In mod logic nu, nu are cum sa aiba mijloc o tranzacție fara un mijloc de plata.