| Hid a întrebat:

Daca comand ceva de pe Amazon.com va trebui sa platesc si alte taxe pe langa costul produsului (ex. taxe vamale, transport)?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Taxele de transport sunt specificate clar în pagina fiecărui produs.
Taxe vamale și TVA vei plăti pentru transport și produs dacă acesta NU provine din UE. Evident, și în funcție de produs și de prețul său oficial.

| KodrutZ a răspuns (pentru mihai69):

Ehem, pretul sau DECLARAT. happy Daca nu e o diferenta ridicola sau daca nu se prinde lucratorul vamal de treaba asta.

| Nicu999 a răspuns:

Da dar uni vanzatori trimit si gratis doar intreabai daca trimit si in tara ta sunt care trimit gratis chiar daca produsul e mai scump ca la alti

| mihai69 a răspuns (pentru Nicu999):

Amazon e magazin online, nu sait de mică publicitate cu Nșpe milioane de vânzători, precum eBay sau Okkazii. Așadar, fiecare produs, în afară de descriere, are pe pagina sa și detalii privind expedierea, inclusiv țările spre care se face și costul acesteia.