| Sorinlelele a întrebat:

Daca comand ceva de pe eMAG si cumpar produsul de la un furnizor de al lor, pot returna prodosul la o reprezenta eMAG sau trebuie dus la furnizorul respectiv?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca e vândut de partener eMag trebuie sa iei legătura cu ei în caz de retur. Ai pe pagina magazinului toate detaliile ( telefon, mail etc) și iei legătura cu ei. eMag se implică doar in momentul când partenerul nu respecta anumite clauze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La eMAG trebuie să-l returnezi. Aşa scrie şi la ei pe site, mai exact aici:-> https://www.emag.ro/......ntru-retur şi aici:-> https://www.emag.ro/info/30-de-zile-drept-de-retur

| AlexElektro1987 a răspuns:

Pai nu este normal ca produsul sa il duci inapoi de unde l-ai luat? Emag-ul ce treaba are daca ei doar posteaza produsul pe pagina lor? Daca ai vreo problema, discuti cu cei care ti-au vandut produsul, pentru ca si pe factura pe care o primesti, scrie numele firmei respective, nu numele Emag-ului.

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Nu poti returna produsul intr-un showroom eMAG! Citeste politica de returnare a vanzatorului, sau cel mai usor contacteaza-i la numarul lor propriu de telefon...acolo te vor ajuta cu informatii necesarii returnarii bunurilor achizitionate! Seara frumoasă!

| Corveax a răspuns:

Suni la ei și le spui ca vrei sa dai retur. Te vor ghida cei de acolo