| dap333333 a întrebat:

Salut, daca comand o caciula din us ( detalii despre pret cu transport) Cost summary
Description Price
Subtotal $20.00
Shipping $15.56
Total USD $35.56

intrebarea mea e, o sa o opreasca la vama? Si mai ceva, o sa fiu nevoit sa platesc niste bani in plus pe langa acei $35.56? Multumesc

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Tio aduc eu cand vin, moca, nu mai platesti vama nimic laughing dar trebuie sa o trimiti la mine.Fa-ti o lista si cumpara stiu si eu cam o cutie de haine si ce mai vrei tu, apoi le trimiti la mine, iar eu ti le trimit in RO direct acasa pentru 2$ pe kg.Sa dai pe o caciula 35$ dao la jalea de caciula, mergi cu capul descoperit laughing ce caciula ai gasit, da link-ul sa vaz si eu cas curios.

| dap333333 explică (pentru relian):

Nu cred ca am voie sa fac reclama asa ca iti spun, poate ai auzit poate unu dar e un tip lil xan care are un shop cu marca xanarchy si acolo e o caciula xaranchy la 20$ si inca 15 transport

| relian a răspuns (pentru dap333333):

laughing mda ma lamurii, iti place de un mexican de 2 lei, auzi raper laughing probabil ca si tu ai undeva la 9-10 ani, ce sa zic e bun asa rau, asta e fiecare cu cel doare, unia sunt dusi de acasa dea binelea laughing. Sincer nu am auzit de asta niciodata, nici la radio nu am auzit muzica timpita de genul asta.Eu ascult radio kis fm si the wolf, dar si la kis fm nu am auzit timpeniile astea.Acu cand l-am vazut pe mascariciu asta, era sa cad jos de pe scaun, era sa zic din pat laughing pai voi pe astia ii bagati in sama? Toti drogatii toate scursurile societatii.Pe asta genu asta de oameni il asculta,nu ai cum sa asculti un cum sa-i zic ultimu om daca nu esti si tu ultimu om laughing.Acu ca societatea asta este cu susu in jos asta e, omu daca are fani de ce nu, prosti sunt destui in lumea asta.
Numa cand te uiti la fata astuia si inchizi laughing daca ati ajuns sa cascati ce aveti la niste mexicani ultimii oameni ai planetei, nu e de mirare ca romanii iau depasit pe mexicani laughing In sf sa fii sanatos, baga mare, ceva iarba nu vrei?laughing

| JustCosmin a răspuns:

Pentru tot ce comanzi din US platesti taxe vamale si TVA si coletul ajunge la vama. Se poate si altfel, practic apelezi la o firma intermediara care sa comande in locul tau produsul si sa-l livreze la o adresa din US si abia cand intra ei in posesia coletului, sa ti-l trimita in tara. Treaba e mai complicata, dar macar scapi de taxe si drumuri la vama, plus statul la cozi. Bineinteles ca acest serviciu nu este gratuit. Nu o sa fac reclama, dar cauta exemple pe googlewinking.

| Neutrull a răspuns:

Nu ai ce face cu banii? Mai bine ii donezi la pocaiti