| Gaijin_Daniel_1990 a întrebat:

Daca cumperi haine din magazin de la adidas sau newyorker, poti sa le returnezi daca nu au nici un defect? Am luat dupa ochi pe graba si nu imi vine bine. Am bonurile. Multumesc

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incerca dar magazinul nu este obligat sa le primeasca.

| Adry05 a răspuns:

Daca ai si eticheta si bonurile si le duci cat mai repede inapoi ar cam trebui sa le primeasca

| Vanishgold a răspuns:

Ai 30 de zile la dispoziție pentru returnarea produsului în starea în care l-ai cumpărat, adică nepurtat, cu eticheta pe el și având bonul. Dacă te prezinți in cele 30 de zile la magazin, cu siguranță îți vor schimba produsul.

| antoniaidk a răspuns:

Normal.mergi acolo la casa si spui ca vrei sa-i schimbi sau sa iti dea banii inapoi.eu zic ca sunt obligati, pentru ca e dreptul tau sa returnezi ceva ce nu ti se potriveste

| PuntIle a răspuns:

Da daca nu ai rupt etichete si alte prosti. adica daca arata exact cum ai luat o si s ar putea sa ti le ia.