| Poseidon69 a întrebat:

Daca imi iau un Samsung Note 10 Plus la abonament de la Orange, m-am logat pe site-ul lor si pretul la abonament scrie asa :
- PRET CU ABONAMENT 945 EURO
Dau sa vad cat sa platesc la luna si scrie asa :
Samsung Galaxy Note10 Plus cu abonamentul Orange Me 30
Samsung Galaxy Note10 Plus 775 EURO, Reducere de la 825.
Orange Me 30
30 Euro/Luna.
Ca sa imi fac abonament cati bani trebuie sa dau ca sa il am si dupa sa imi fac abonament?
Mentionez ca acum un an in septembrie mi-am luat un j3 2016 la abonament.

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

"Daca imi iau un Samsung Note 10 Plus la abonament de la Orange" - esti un mare prost. No offense. Ia uite de ce - https://www.notebookcheck.net/......955.0.html
Daca nu ai bani sa cumperi ceva cu banii jos si nu e problema de viata si de moarte, atunci inseamna ca nu iti permiti acel ceva.
In alta ordine de idei, ca oricum vad ca nu prea te duce capul, hai sa iti traduc din limba romana in limba romana - Orange iti ofera o extraordinara reducere fix ca pentru prosti, de la 825 - cit presupun ca e cu abonament de ala pentru idioti de 30 EUR - la 775 EUR. In concluzie, vei plati - ca boul - 775 EUR + 360 EUR = 1135 EUR. Daca e contractul ala imbecil pe un an. Dar presupun ca e pe doi, asa ca o sa fie 775 + 720 = 1495.

Uite, ca sa nu zici ca sunt rau, ma loghez si eu pe site-ul hotilor astora de la Orange sa vad care e treaba. Mdah, vazut, ca sa ai pretul mai bun la telefon trebuie sa te legi la abonament de doi ani, deci e varianta a doua. O sa platesti pe telefon - ca boul! - 1495 EUR. Ca doar nu o sa iei un telefon normal din alta parte cu banu' jos si abonament de oameni normali cu maxim 7 EUR pe luna (ca tot e dual-SIM, poti sa iei lejer un abonament Digi pentru volum de date si un pre-pay Vodafone sau Orange pentru semnal, eventual un abonament ieftin de la ei). In concluzie, fii baiat destept si nu arunca atitia bani pe mizeria aia! Vrei telefon scump care da mucu' la tot? Ia de aici - https://www.pcgarage.ro/......bula-blue/