| sebi321 a întrebat:

Salut,
Daca mi-am comandat ceva din alta tara platesc in euro curierul(ups) sau e ok sa platesc si in lei?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cred ca sunt firme din strainatate sa-ti trimita pe curier contra ramburs! Deci vei plati cu card si-ti va lua banii in lei si, la cursul bancii, vor fi trimisi in contul firmei din strainatate in moneda locala. Daca totusi exista asa ceva (eu nu cred), trebuie sa platesti in moneda afisata pe site la curier.

| antimulte a răspuns:

Din alta tara platesti transportul, posta sau curier, in avans, nu la primirea coletului. Nu prea trimit ei cu ramburs ca risca prea mult.

| sebi321 explică (pentru antimulte):

Pai ba da,ca am comandat de pe thomman, din Germania(aparent), siteul era in Romana si la checkout scria cand l-am comandat pe site in lei dar pe email scrie doar in euro, presupun ca platesc in lei, corect?