| iMihai98 a întrebat:

Salut, daca vreau sa duc ceva la garantie, in magazin, trebuie sa fiu neaparat major, trebuie sa dau o semnatura?
Si daca merg cu cineva major, poate sa fie orice persoana majora sau doar un parinte / tutore?

Răspuns Câştigător
| CravataAlbastra a răspuns:

Nu trebuie sa fii neaparat major pentru a merge cu un produsul stricat la garantie. De ex cum e la Altex, iti cere factura produsului îi spui problema si îl trimite in service, dupa ce iti da un act doveditor pentru a ridica ulterior produsul reparat.