| Georgequattro a întrebat:

Salut, de curand am decis sa-mi iau un ceas mecanic pentru ca tot ma uitam pe Youtube si dadeam peste unul la recomandate si mi se par fascinante modelele. Intrebarea este, fiind un ceas "mecanic" necesita mentenanta? Cat de des se poate strica un astfel de ceas si care ar fi cele mai de incredere firme care produc aceste ceasuri? De exemplu eu doresc sa cumpar un Fossil BQ2384, poate sa fie bun sau poate sa fie ceva prost calitativ, nu stiu. Astept parerea dumneavoastra si niste exemple daca se poate de niste ceasuri destul de calitative si cu un pret decent, pentru ca sunt la inceput si nu vreau sa cumpar ceva care va costa o avere daca reusesc sa-l stric din neatentie

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Orice se poate strica.

| sierra1 a răspuns:

Teoretic te-ar putea ține toată viața. Dacă tot vrei ceva mecanic, ia un brand consacrat: swiss made, mai pui un ban dar...