| patrik986 a întrebat:

Deci am castigat un pachet de pall mall negru dar la mine in oras nu sunt centre de premiere si le-am scris un mesaj pe site de unde as putea sa ridic pachetul si m-au sunat si au intrebat daca sunt persoana majora si ca imi trimit pachetul prin curier...si eu am raspuns ca sunt o persoana majora dar nu sunt....ar putea fi o problema daca afla ca nu sunt? As putea intra in probleme?laughing) Au zis ca imi trimit prin curier deci nu cred ca ar afla.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai avea nici un fel de problema, deoarece curierul ti-l da strict tie si nu te va intreba cati ani ai sau chestii din astea, doar trebuie sa ridici coletul si gata.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la o benzinarie Mol din orasul tau si iti iei premiul. Nu ai sa primesti niciodata pachetul prin curier.

| patrik986 explică (pentru darrio2007):

Am codul trimis prin sms, le-am scris mesaj si au zis ca imi vor trimite pachteul prin curier deoarece "este dreptul dumneavoastra de a intra in posesia premiului" asa mi-a zis duduia la telefon laughing si i-am zis adresa de livrare si "asteptati sa va sune un curier saptamana viitoare" laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru patrik986):

Mă miră treaba asta. Eu primeam sms cu un anumit cod si mergeam in benzinarii Mol.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Cu acel cod primit prin sms pe telefon. Daca nu il ai, mergi degeaba la Mol.

| Rotazi a răspuns:

Curierul nu este om, nu te vede? Gandeste putin.

| patrik986 explică (pentru Rotazi):

Pai curierul doar livreaza coletul din cate stiu...

| Rotazi a răspuns (pentru patrik986):

Il livreaza. Personal. Nu ti-l lasa la poarta. Si, da, stie ce contine coletul. Scrie in actele sale.

| Gabriel_Liviu_1987 a răspuns (pentru Rotazi):

Prietene rolling on the floor)) crede-ma, ca nu il intereseaza cui il lasa.
Fac multe comenzi online, si niciodata nu m-a intrebat un curier daca am anii necesari, pentru acel colet.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rotazi):

Curierul nu vede ce are in colet. Curierul doar inmaneaza coletul, iar el ( destinatarul ) eventual sa semneze de primire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rotazi):

Ce acte visezi si tu? Eu am lucrat la firma de curierat si evidenta se tine coletelor, nu si interiorul lor. Pe curieri ii intereseaza numarul de expeditie ( care poate fi si peste 200 pentru acelasi destinatar ) iar expeditia sa ajunga la destinatar. Nu mai vorbi din necunostiinta de cauza. De asta atunci cand am castigat la Kaufland un premiu m-a intrebat curierul de la Fan "ce am castigat?" De bine ce stia ce am eu in colet. De asta zic, vorbeste cand stii cu adevarat. Iar ca rasp. pentru initiator, in ziua respectiva va trebui sa ridici doar coletul si eventual sa semnezi de primire. Nimic mai mult.

| Rotazi a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca cei de la "Fan" sunt iresponsabili, nu inseamna ca toate firmele sunt la fel.
Nu vede ce ai in colet. E scris in acte.
Poate te-a intrebat ca sa te verifice.

| Rotazi a răspuns (pentru Gabriel_Liviu_1987):

Buuuun. Si apoi tot voi va plangeti de furturi. Corect!