| ADK a întrebat:

Salut din nou, TPU. În Buzău există magazin de produse confiscate? pe internet apare o adresă (Str. Unirii nr. 209) dar care în realitate nu am găsit nimic. La fel și în Brașov (B-dul Mihail Kogalniceanu nr. 7) însă aici mă tem că nu am căutat suficient, în ciuda întrebările adresate trecătorilor m-au lăsat tot dezorientat.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca-s adrese fictive, ca sa pacaleasca clientul online.

| ADK explică (pentru Violleta2022):

Nu-i chiar așa... Adresele sunt oferite de ANAF, și sunt în toate orașele principale. În Buzău există însă cei drept (pentru cunoscători) un magazin asemănător, dar nu-i adresa menționată de ei (acest magazin se află pe str. Loc. Ion Godeanu), unul principal s-a aflat pe str. Ostrovului, vis-a-vis de stația de autobuz. Normal cei de la ANAF au magazine fixe de ani de zile, deoarece mereu vor confisca marfă sau alte bunuri oferite spre vânzare de comercianții fără acte sau alte nereguli mari.

| NunuNini a răspuns:

La fel si in alte localitati. Am cautat si eu in doua orase.
Probabil au existat dar nu mai sunt.

| ADK explică (pentru NunuNini):

Totuși, adresele spun că sunt actualizate pe anul curent. În București sunt cel puțin 2 astfel de magazine, unul în Apărătorii Patriei (destul de slab, cu foarte puțină marfă) și unul în Titan (mai complex dar mai scump, totuși este marfă confiscată însă prețurile sunt apropiate sau chiar identice cu cele dintr-un magazin universal). În Ploiești ar exista cel relatat pe site, în partea de nord a orașului.