| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa achizitionez un produs de pe Amazon UK. Am vazut ca accepta cardul meu care este in lei (Maestro). Care este exact procedura dupa ce introduc adresa si datele cardului cardului? Imi retrage banii chiar daca sunt in lei? Coletul ajunge acasa ca o livrare normala de la ex. Emag? Multumesc

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Banii se trimit si se schimba in lire. Vine prin posta in 2 saptamani sau 1

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dai ce-ti cere mai putin codul pin. Atentie! Sa nu confunzi CVV-ul (care este pe spate un grup de 3 sau 4 cifre) cu codul pin care-l stii tu.

| JUNNKiE47 a răspuns:

Presupun că banii îți vor fi extrași în formatul în care sunt acum, anume lei, și ulterior probabil vor și convertiți în alt format. Coletul o să îți fie livrat acasă prin curier sau la poștă printr-un colet bineînțeles.