| Arhix a întrebat:

Salut,

Doresc sa expediez un produs prin Fan Courier, daca introduc produsul in cutie si voi sigila cutia, cei de la Fan Courier vor deschide ambalajul? Are rost sa il sigilez?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei de la firma de curierat nu vor mai avea voie sa umble in colet dacă tu ai sigilat cutia și trecut toate datele ( expeditor /destinatar).

| GouDidodino a răspuns (pentru anonim_4396):

Gresit tovarășe, cei de a fan curier deschid coletul iar daca constata ca obiectul nu este împachetat corespunzător, pot refuza transportul

| anonim_4396 a răspuns (pentru GouDidodino):

Ești varza de Buzau. Jignesc și varza când te compar cu asa ceva. Din varza faci ceva, când din tine doar piesa de reciclat. Și acolo cred ca te refuza. Nu mai vorbi în necunostinta de cauză. Am lucrat la Fan Curierul și știu politicile lor. Tu mereu când tastezi, tastezi numai prostii. Si în viata reala cred ca vorbești tot la fel de multe prostii. Oare vezi ce scrii sau comentezi numai sa te afli in treaba? Ți-am mai zis ție ca ești degeaba pe TPU. Nimic util din partea ta și tot ce scrii este fix INUTIL. Du-te și cauta alta ocupație, nu mai dezinforma lumea. Dacă tu ești prost, asta nu înseamnă că trebuie să prostești și pe alții. Noi, tovarăși? Doamne Ferește de asa ceva.

6 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Salut
Din moment ce le-ai dat cutia, sigilata sau nu, ei nu vor umbla in interiorul cutiei deoarece nu au voie. Daca tu vrei sa o sigilezi, o sigiliezi pentru ca asa vrei sau pentru protectie.

| GouDidodino a răspuns:

Il vor deschide, nu te lua dupa ăștia care habar au despre ce vorbesc. Dacă expediezi un produs ce ar putea suferi stricăciuni pe timpul transportului si nu este ambalat în folie cu bule sau polistiren, vor refuza transportul. La fel si pentru produsele interzise, materialelor periculoase, etc. La fel vor refuza transportul si vor deschide coletul pentru a constata asta

| Alasingur a răspuns:

Nu iti deschide coletul, doar daca il ridici de la vama trebuie sa il deschida s avada ce e in el

| Alasingur a răspuns:

Nu iti deschide coletul, doar daca il ridici de la vama trebuie sa il deschida sa vada ce e in el