| DarkGoblin a întrebat:

Salut.
Doresc sa livrez un colet ramburs prin firma Fan Curier, este cam singura in zona mea. Doresc sa stiu următoarele chestii:

1. Cand vine curierul, coletul trebuie sa fie deja ambalat?
2. Trebuie sa scriu datele de livrare pe colet sau curierul lipește este AWB?
3. Ce documente trebuie sa dețin atunci cand curierul imi ridica coletul?
4. Contul de la banca trenuie sa fie pe numele celui care expediază neaparat sau nu conteaza?
5. Ce documente trebuie sa am?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

1. Da.
2. Nu e musai, dar nici nu strică. Mai ales telefonul de contact.
3. Niciunul.
4. Nu contează pe ce nume e contul, dar dacă nu e pe numele tău trebuie să spui și numele deținătorului ca să se poată face transferul.
5. Niciunul.

| DarkGoblin explică (pentru mihai69):

Te desemnez câștigător, mai am două întrebi, si scuză-mi greșelile gramaticale din intrebarea principală, acum am observat.

1. Dacă aleg varianta bani in plic, ce documente trebuie sa am?

2. Am 16 ani, este posibil să trimit?

| mihai69 a răspuns (pentru DarkGoblin):

1. Nu cunosc varianta asta, dar probabil va fi nevoie de C.I. la primirea plicului cu bani.
2. Desigur.
PS mersi, dar nu pentru "câștiguri" încerc să ajut lumea.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa ar fi util
El oricum le scrie pe awb, dar le poti scrie si pe colet
Niciunul
Irelevant
Niciunul