| RaidenAyatoKozma a întrebat:

Salut! Doresc să-mi achiziționez un pui de Husky Siberian dar nu stiu de unde pot lua. Am auzit că există crescători care se ocupă cu vânzarea de animale, printre care și Husky. N-am habar unde-i pot găsi sau dacă e okay sa iau de la ei, nici olx-ul sau site-urile de genul nu-mi prea surâd. Aveți vreo recomandare sau știți de unde se pot cumpăra?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca la magazine pet-shop din orasul tau, este mai sigur.

| Violleta2022 a răspuns:

Cauta la Pet-shop (magazinele de animalute), fiindca acolo se vand.
De pe OLX nu ai siguranta ca vei cumapara un animalut sanatos.

| Vântulalb a răspuns:

Ai unde sa-l tii? Nu este caine de apartament. Si are nevoie de multa miscare.

| Eireann a răspuns (pentru Vântulalb):

Rasele nordice ( husky, malamut, samoyed, etc) sunt foarte dificile. Frumosi dar greu de dresat, instinct de vanatoate exacerbat, dor de ducs, fire dominanta, ierarhie de haita, independenti si incapatanati. Dar probabil el/ ea stie mai bine.

| Vântulalb a răspuns (pentru Eireann):

Lui/ei trebuia sa-i raspunzi.
Eu cred ca il doreste pentru frumusete.

| RaidenAyatoKozma explică (pentru Vântulalb):

Stau la curte.

Răspuns utilizator avertizat
| Alinailies a răspuns:

Husky e un caine frumos, foarte destept dar in acelasi timp greu de dresat.
Am avut husky si facea DOAR ce voia ellaughing.
Nu stiu cata incredere poti avea in vanzatorii de pe olx.
Doar sa mergi sa vezi parintii puilor altfel risti.
Cand sunt mici nu-ti dai seama daca e corcit sau nu.